Prikaz objav z oznako p. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako p. Pokaži vse objave

sreda, 22. julij 2009

V razmislek

Ali veste, da ima Hrvaška kar 57% davka na zlato.
Carina 5%, davek na luksuz 30%, PDV (DDV) 22%.
V evropskih državah na zlato ni nikakršnega davka le prodajalci si vzamejo nekaj procentov nad borzno ceno. V Italijani pa razmišljajo o uvedbi 6% davka.
Državam in centralnim bankam ni všeč, da prebivalci posedujejo zlato, ker jim potem z inflacijo ne morejo pobrati prihrankov zato čedalje več držav razmišlja o uvedbi davka na zlato.
Trenutno je Slovenija raj za nakup zlata saj je najcenejši v Evropi, največ kupcev pa je iz Hrvaške, nekateri hrvaški državljani ga hranijo v sefih naših bank. Lahko se zgodi, da bodo tudi pri nas nekega dne uvedli davek in kot je pri nas vse možno se lahko odločijo le tega zaračunat za nazaj zato je najbolje zlato kupit anonimno, če se le da.