sreda, 29. julij 2009

FED-u je uspelo, kar ni še nikomur!

Picture


Pretekli teden je v Historic Fairmont Hotel v Vancouverju potekal že 10. Agora Financial Investment Symposium na katerem so med ostalimi odličnimi predavatelji gostili tudi dr. Marca Fabra. Tega odličnega finančnega strokovnjaka boste imeli možnost srečati tudi na letošnjem 3. kongresu plemenitih kovin in surovin v Sloveniji, kjer bo zopet eden glavnih predavateljev. V svojem govoru je izpostavil, da tiskanje denarja, rast dolga in primanjkljaji ne ustvarjajo blaginje. Poleg tega je dejal, da je Ameriški centralni banki (FED) v obdobju med leti 2001 in 2007 uspelo nekaj, kar do sedaj ni uspelo še nikomur. Ustvarili so balone v vseh naložbenih sektorjih, povsod po svetu! Delnice, obveznice, nafta, nepremičnine, umetnine,… vrednost katerekoli naložbe je naraščala. Edina stvar, ki v tem obdobju ni naraščala je bil ameriški dolar. Naložbeni baloni so bili v preteklosti lokalizirani, zato je današnji svet naložbenih balonov nekaj novega. Ta pa s seboj prinaša še nekaj novega - svetovni finančni zlom. Ameriški dolg raste več kot petkrat hitreje od njihovega bruto družbenega proizvoda (BDP) kar pomeni, da na vsak dolar dodatnega dohodka Američani dodajo 5,50 dolarja k svojemu dolgu. Kako dolgo bodo lahko še nadaljevali s takim početjem? Se lahko kaj konkretnega zgodi že to jesen?
poroča Vaš svetovalec

sreda, 22. julij 2009

Tiskanje denarja

Recimo, da vi, ki tole berete delate od zore do mraka, pa se komaj pretolčete skozi mesec, sosed pa ima tiskarski stroj za tiskanje denarja in živi lagodno življenje brez dela, edina njegova skrb je, da ima dovolj papirja, ki pa ni drag in ga ni problem kupiti, kajti ob iztopu iz njegovega stroja se njegova vrednost poveča za nekaj tisočkrat. Gotovo bi rekli, da to ni prav in tako ne more iti naprej, pa vendar se v resnici na svetu dogaja ravno to, eni delajo za denar, drugi ga tiskajo in tako se sadovi dela prelivajo od tistih, ki delajo na tiste, ki nič ne delajo. Krasen sistem pohlepnežev, pred njim se lahko zščitite z denarjem, ki ga ni možno tiskat in to so žlahtne kovine. Trenutno situacija na svetu pelje v hiperinflacijo s katero bodo obubožali vse prebivalce na zemlji razen tiste, ki bodo prihranke pravočasno prelili v stvarne naložbe katerim z inflacijo vrednost raste ali pa jo ohranja. Vprašanje je le, kdo bo imel zlato in srebro ali druge take naložbe, ko udari strela z jasnega v hiper obliki?